Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 1. 10. 2018

Vyhledávání

V podzemí továrny Richard I

ÚvodemPodzemní továrna Richard


Převážná většina stránek prochází poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, mějte prosím strpení, než budou všechny stránky obměněny. V pravém spodním rohu každé stránky naleznete datum, kdy byla stránka naposledy upravena. Děkuji za pochopení.


Představivost mnoha lidí stále dráždí, co všechno se ještě dnes může ukrývat v labyrintu chodeb. V průběhu let vzniklo mnoho fám a pověstí, které se stále rozšiřují a bobtnají – úměrně tím jak je podzemí stále více a více nepřístupné.

Zvu vás tedy na komentovanou, fotografickou prohlídku bývalého vápencového dolu, ale hlavně do největší, nedokončené, podzemní strojírenské továrny, která byla budována na našem území, v době druhé světové války. Následující stránky a popis jsou souhrnem mnoha a mnoha výprav do (ve své době) přístupných částí bývalé továrny Richard I.
Pokusil jsem se postupně zpracovat vše, co bylo možné spatřit v podzemí. Vzhledem k tomu, že jsem měl snahu popsat opravdu vše, jak nejlépe to jen jde, bylo potřeba popis podzemí rozdělit do několika na sebe navazujících stránek.
Jednotlivé stránky si můžete vybírat kliknutím přímo na odkaz v horní části stránek, případně pokračovat ve spodní části každé stránky.


Převážná většina stránek je zaplněna poměrně velkým množstvím fotografií a odkazů na virtuální prohlídky jednotlivých částí podzemí – Může se proto stát, že při pomalejším připojení se budou stránky déle načítat.Mapka popisovaných oblastí.Poznámka.
Uvedené popisy podzemí vznikaly postupně a mnohdy jsou poplatné době vzniku a vývoji stránek o továrně Richard (2000 – 2018). Podzemí továrny Richard, bylo a je neustále v „pohybu“. Některé zde popisované lokality, nebo fotografie jsou – nebo již mohou být minulostí…


Naposledy upraveno 13. 6. 2018


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.