Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 1. 2. 2020

Vyhledávání

Hledání nejasností

Úvodem

Hledání nejasností

Píše se rok 2012, vítězné mocnosti měli dostatek času, aby využili zabavené technologie a znalosti „mozků“ pracujících dobrovolně nebo z přinucení na té či oné straně. Postupně se na „světlo“ začínají vynořovat některé utajované skutečnosti a mohlo by se zdát, že 67 let po skončení druhé světové války již nebudou prakticky existovat žádné nejasnosti okolo válečné výroby. A přesto tomu stále tak není a zdá se, že archivy „mocných“ stále ještě ukrývají plno vysvětlení…

Ano i takto by bylo možné začít. A předpokládám, že jsem se moc nemýlil. Ti, kdo mne znají, vědí, že továrna Richard se pro mne stala jakousi posedlostí a asi právě proto, se někdy snažím hledat záhady tam, kde možná ani nejsou. V této části stránek o továrně Richard bych chtěl popsat všechny nejasnosti, na které jsem doposud při hledání souvislostí narazil.

Na stránkách se snažím uvádět všechna zatím zjištěná pro a proti. V závěru každé z nich je uvedena prosba o Váš názor na dané téma.

Ještě snad drobná poznámka. Témata, kterým se chci věnovat, se v nějaké podobě na stránkách o Richardu již objevila, a dosti věcí zde bude prezentováno vlastně znovu, avšak v takové podobě, aby vyniklo to, co je pro mne v současnosti stále nejasné. Postupně bych chtěl doplňovat další odkazy na zajímavosti, které mi v souvislosti s továrnou Richard připadají nejasné.předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.