Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 23. 6. 2024

Vyhledávání

V podzemí Richard II. - úložiště

Podzemí Richard II. – úvodemMapa podzemí Richard II. – proklad do leteckého snímku. Na mapě <strong>NENÍ</strong> úmyslně zakresleno podzemí RI. a RIII.
Mapa podzemí Richard II. – proklad do leteckého snímku.
Na mapě NENÍ úmyslně zakresleno podzemí RI. a RIII.


Mapa komplexu Richard s vyznačeným podzemím Richard II.
Mapa komplexu Richard s vyznačeným podzemím Richard II.


Vstupní portál do podzemí Richard II.
Vstupní portál do podzemí Richard II.


V podzemí Richard II.V podzemí Richard II.
V podzemí Richard II.


Podzemí bývalé továrny Richard II je téma, které je všeobecně tak trochu opomíjeno. Tato skutečnost je způsobena hlavně tím, že tato část podzemí slouží od roku 1964 k ukládání institucionálních radioaktivních odpadů (nízkoaktivní odpady, které vznikají při práci s radioaktivními látkami, ve vývoji, výzkumu, průmyslu, zdravotnictví a podobně).
Z tohoto důvodu je podzemí bývalého dolu a továrny Richard II uzavřeno, zabezpečeno střeženo a tím pádem veřejnosti nepřístupno.

V této sekci se na několika stránkách pokusím přiblížit všechny informace ve vztahu k podzemí Richard II. Nejprve nahlédneme do starých, nevyužívaných podzemních prostor bývalého vápencového dolu. Samozřejmě neopomeneme informace na téma ukládání institucionálních radioaktivních odpadů, a v několika fotografiích se podíváme do začátků ukládání již zmiňovaných radioaktivních odpadů.

(pozn. Texty a fotografie na níže odkazovaných stránkách vznikly na základě několika dřívějších návštěv podzemí Richard II. Vzhledem k neustálým stavebním úpravám v úložišti, je v mnoha případech více než možné, že minimálně některé fotografie již dávno nekorespondují s aktuálním stavem v současnosti využívaných i nevyužívaných prostor úložiště.)


Vše je rozděleno do těchto tematických celků :(11/20)


Naposledy upraveno 1. 11. 2020


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.