Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 3. 2. 2024

Vyhledávání

Natáčení dokumentárního filmu

Úvodem

Dne 17. 2. 2009 se podzemí bývalé továrny Richard I, konala rozsáhlá akce, která měla za úkol zmapovat stav podzemí a hlavně natočit krátký dokumentární film, který vznikl na objednávku města Litoměřice. Nejdůležitějším posláním filmu bylo představit teoretický projekt budoucího muzea, které by zde mohlo podle plánů města vzniknout. Pro náročný projekt muzea by bylo potřeba získat značné finanční částky a převážnou část peněz chce město získat v zahraničí. Z tohoto důvodu dostali první verzi filmu ministři zemí Evropské unie, kteří se v Litoměřicích v dubnu 2009 sešli na neformálním jednání.
Součástí vzniklého dokumentu je i krátká animace, která přibližuje možnou podobu muzea a nastíní, jak by mohly zpřístupněné části starých důlních chodeb v Richardu I. vypadat. (to se psal rok 2009…)

Následující stránky přibližují, jak celá tato akce probíhala. Dlužno podotknout, že celé několika hodinové natáčení bylo zajištěno celým týmem mosteckých báňských záchranářů společně se zaměstnanci úložiště radioaktivních odpadů Richard (SURAO). Díky jejichž pomoci se do podzemí transportovalo značné množství technického zařízení potřebného k nasvícení podzemních prostor a samozřejmě i veškerá technika potřebná pro samotné natáčení.


Natáčení bylo zajištěno celým týmem mosteckých báňských záchranářů společně se zaměstnanci úložiště radioaktivních odpadů Richard <em>(SURAO)</em>. Díky jejichž pomoci se do podzemí transportovalo značné množství technického zařízení potřebného k nasvícení podzemních prostor a samozřejmě i veškerá technika potřebná pro samotné natáčení.Natáčení bylo zajištěno celým týmem mosteckých báňských záchranářů společně se zaměstnanci úložiště radioaktivních odpadů Richard <em>(SURAO)</em>. Díky jejichž pomoci se do podzemí transportovalo značné množství technického zařízení potřebného k nasvícení podzemních prostor a samozřejmě i veškerá technika potřebná pro samotné natáčení. Natáčení bylo zajištěno celým týmem mosteckých báňských záchranářů společně se zaměstnanci úložiště radioaktivních odpadů Richard (SURAO). Díky jejichž pomoci se do podzemí transportovalo značné množství technického zařízení potřebného k nasvícení podzemních prostor a samozřejmě i veškerá technika potřebná pro samotné natáčení.


Cesta do podzemí továrny Richard I, vedla přes prostory úložiště Richard II.
Cesta do podzemí továrny Richard I, vedla přes prostory úložiště Richard II.


Technika přivezla všechno vybavení až do prostor sálu č. 142. Dál se již všechno muselo nosit ručně. Foto: Karel Pech
Technika přivezla všechno vybavení až do prostor sálu č. 142. Dál se již všechno muselo nosit ručně.


vítejte v podzemní továrně Richard I. Upravené prostory v sálu č. 142. Foto: Karel Pech.vítejte v podzemní továrně Richard I. Upravené prostory v sálu č. 142. Foto: Karel Pech.
Upravené prostory v sálu č. 142 – vítejte v podzemní továrně Richard I.


Pokračování na další stránce.


Naposledy upraveno 23. 9. 2011


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.