Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 23. 6. 2024

Vyhledávání

Hledání nejasností

ÚvodemHledání nejasností

Píše se rok 2021, a na „světlo“ se postupně začínají vynořovat některé utajované (nebo i doposud nepublikované) skutečnosti. Mohlo by se zdát, že 76 let po skončení druhé světové války již nebudou prakticky existovat žádné nejasnosti okolo válečné výroby – v našem případu továrny Richard.

A přesto tomu stále tak není, a zdá se, že mnohé archivy stále ještě ukrývají další dosud neobjevené střípky informací…


Ti, kdo mne znají, vědí, že továrna Richard se pro mne stala jakousi posedlostí, a asi právě proto, se někdy snažím hledat záhady i tam, kde možná ani nejsou.


V této části stránek o továrně Richard bych chtěl popsat všechny nejasnosti, na které jsem doposud při hledání souvislostí narazil a snažím se uvádět všechna zatím zjištěná pro a proti.

Kromě toho je v závěru většiny stránek uvedena i prosba o Váš názor, či připomínky na dané téma.

Ještě snad drobná poznámka. Témata, kterým se chci věnovat, se pravděpodobně v nějaké podobě na stránkách o Richardu již objevila, a dosti věcí zde bude prezentováno vlastně znovu, avšak v takové podobě, aby vyniklo to, co je pro mne v současnosti stále nejasné.

Postupně bych chtěl doplňovat další odkazy na zajímavosti, které mi v souvislosti s továrnou Richard připadají nejasné, anebo se prostě nikam jinam nedají vložit.(03/21)


Naposledy upraveno 12. 3. 2021


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.