Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 23. 6. 2024

Vyhledávání

Pfaffenhof - zámeček

BudovaBudova zámečku se raději cudně ukrývá uprostřed lesa náletových stromů. Dříve zde rostlo pouze pár ušlechtilých stromů a ozdobných dřevin. Z těch se však do dnes zachovala pouze dvojice dubů před vchodem.
Většinu ozdobných tisů a jehličnanů již dávno nějakej blb pořezal, takže dnes se všechna zeleň sestává pouze z již zmiňovaných přebujelých náletových dřevin.

Pokud se na cihlovou budovu zadívám nekritickým pohledem a odmyslíme se současný stav, pak můžeme konstatovat, že se muselo opravdu jednat o krásnou stavbu…Stavbu lze vyfotografovat pouze v době, kdy na stromech není listí, protože budova zámečku je po většinu roku ukryta v hustém porostu náletových dřevin.
Stavbu lze vyfotografovat pouze v době, kdy na stromech není listí, protože budova zámečku je po většinu roku ukryta v hustém porostu náletových dřevin.Stavbu lze vyfotografovat pouze v době, kdy na stromech není listí, protože budova zámečku je po většinu roku ukryta v hustém porostu náletových dřevin. Stavbu lze vyfotografovat pouze v době, kdy na stromech není listí, protože budova zámečku je po většinu roku ukryta v hustém porostu náletových dřevin.


Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu…
Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu…Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu…
Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu… Foto – Dalibor Hellebrant.Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu… Foto – Dalibor Hellebrant.
Při bližším pohledu zjistíme po chvilce zkoumání, že se v dobách její slávy jednalo o velice vznosnou stavbu…


Je docela možné, že pískově žlutou barvu budovy doplňovaly i barevné ornamenty.Je docela možné, že pískově žlutou barvu budovy doplňovaly i barevné ornamenty.
Je docela možné, že pískově žlutou barvu budovy doplňovaly i barevné ornamenty.


Na druhou stranu nemusím být ani nijak zručný pozorovatel, abych nemohl konstatovat, že budova má svá nejlepší léta již dávno za sebou…
Na druhou stranu nemusím být ani nijak zručný pozorovatel, abych nemohl konstatovat, že budova má svá nejlepší léta již dávno za sebou…


Pohled na budovu od řeky Labe. (fotografováno teleobjektivem)Foto – Hynek Gazsi
Pohled na budovu od řeky Labe. (fotografováno teleobjektivem)Foto – Hynek Gazsi
Pohled na budovu od řeky Labe.


Naposledy upraveno 1. 6. 2015


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.