Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 3. 9. 2022

Vyhledávání

Zde-aktuality ze dne

Rok 2022Změny a úpravy na stránkách věnovaných podzemní továrně Richard

(Aktuality naleznete také na Facebooku)03. 09. 2022

Prázdniny jsou již minulostí a pomalu se blíží podzim, a sním i velice napínavé chvilky… Ale to zde rozhodně nechci řešit.

Mám něco podstatně lepšího  – po dvou měsících práce a dolaďování, jsem konečně na web o továrně Richard, vložil informace, v podobě zcela nové stránky.

Poskládal jsem vše, co se dalo, a po letech odkladů – můžeme (alespoň v textu a fotografiích), konečně „nahlédnout“ i do doposud informačně nezpracované části podzemí, jakou bezesporu je – Levá část dolu Richard I.


10. 07. 2022

V tomto týdnu se poměrně rozsáhle, mediálně řešil, úspěšný pokus v návštěvě levé části podzemí Richard I., kde více než 30 let, (pravděpodobně) nikdo nebyl.

A tak se na velice krátkou dobu splnil jeden – hodně dlouhý sen. Můj pohled na celou tuto akci si můžete přečíst na stránce, kterou jsem nazval – Vrt ČT – pokračování?


04. 07. 2022

Vzhledem k rozpoutanému mediálnímu šílenství, upozorňuji, že je naprosto bezpředmětné, marné, zbytečné a hlavně nebezpečné, pokoušet se proniknout pod uzávěru (panel) vrtu.

Z pondělí 27.6, na úterý 28.6, se účinkem silných dešťů, a nezapažení díla, vše opět sesunulo do původní podoby…


28. 6. 2022 – Pohled na staronové dno vrtu.
28. 6. 2022 – Pohled na staronové dno vrtu.
28. 6. 2022 – Pohled na staronové dno vrtu.
Cesta je opět uzavřena…


02. 06. 2022


02. 06. 2022

V minulé aktualizaci jsem zmínil doposud nepublikovanou stavbu, která se nějakým způsobem týká nejasností okolo vchodu E, a všeho co k němu patří. A protože již není důvod mlžit – nadešel čas věnovat se stavbě, která je známa jako – Šachta v sadu.


20. 04. 2022

Dnešní aktualizace je vlastně mimo plán. Tomuto tématu jsem se chtěl věnovat až „jednou“. Jenomže vzhledem k okolnostem, jsem nakonec názor změnil.

Po internetu již pár dní koluje další video, na téma Richard. Ruku v ruce s ním se množí dotazy, ale hlavně, se ve vzduchu vznáší reálná možnost likvidace, nebo tzv. „zabezpečení“ další (do té doby veřejně neprezentované) stavby.

Mé pocity ze zveřejnění této stavby jsou velice, velice „CENZUROVÁNO“. A o to více mě to překvapilo – protože jeden z aktérů „dokumentu“, byl před lety zásadový člověk, který byl vždy proti zveřejňování rozpracovaných lokalit…

Ale zpět k nově aktualizované stránce.

Po dvou letech se opět vracím k tématu „chybějícího“ vchodu E. Na stránce jsou sice nejnovější poznatky k tématu. Nicméně, po přečtení zjistíte, že stejně zatím nelze zaručeně napsat, úplné rozřešení na téma – (Ne) existující vchod E.


04. 03. 2022

Stránka, které se budu dnes věnovat, byla naposledy aktualizována v roce 2011. Od té doby se markantně změnil vzhled stavby, které se týká. A co je zajímavější – stále se mi o ní nic nepodařilo zjistit. A i když si to protiřečí – právě proto jsem téma zcela předělal a doplnil.

Celá stránka je vlastně postavena pouze na dohadech, ale i přesto mám za to, že téma stojí za krátké zastavení – stránka nese název – Studna na pitnou vodu.


01. 02. 2022

Další – zcela novou stránku, jsem zařadil do sekce – Legendy továrny Richard. Stránka je věnována novináři, který se v šedesátých létech kromě jiného, také věnoval všemu, co se týká továrny Richard.

Zvu vás tedy na krátké zastavení s Badatelem a novinářem Stanislavem Hruškou.


01. 01. 2022

Přeji vše nejlepší, mnoho zdraví a štěstí do roku 2022

Co napsat k minulému roku. Počítám, že se většina z nás shodne na tom, že rok 2021 snad ani neměl být, protože mnoho dobrého nepřinesl. Pevně věřím, že ten – nově narozený rok dostal do vínku věci jenom potěšitelné…

Na stránkách bych i v tomto roce chtěl pokračovat tak, aby čas od času přibylo něco nového, nebo alespoň upraveného a doplněného. Stále ještě je kam sahat a doplňovat, protože toto téma zdá se nekonečné…

Jako první vlaštovka do nového roku jsem vložil zcela přepracovanou a doplněnou stránku na téma – Filtrační stanice pro užitkovou vodu.


Ještě jednou vše nejlepší do roku 2022 !

Roman Gazsi(09/22)


Naposledy upraveno 3. 9. 2022


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.