Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 20. 2. 2021

Vyhledávání

Zde-aktuality ze dne

Rok 2021Změny a úpravy na stránkách věnovaných podzemní továrně Richard

(Aktuality naleznete také na Facebooku)20. 02. 2021

Jak jsem nedávno avizoval, přání se stalo skutečností a po krátkém výpadku, způsobeném ukončením – vypnutím, podpory Flash Player.

Po hodinách práce autora (Mgr. Tomáš Kos). Máte znovu možnost prohlédnout si (alespoň VIRTUÁLNĚ) dnes již nepřístupně uzavřené – podzemí Továrny Richard I.

Ovládání je prakticky totožné, jako v předešlé aplikaci, ale pro jistotu doporučuji seznámit se nejprve s ovládáním aplikace.


Další potěšitelná zpráva je, že v dohledné době bude virtuálně zpřístupněna i část podzemí Richard II.

A jakmile počasí dovolí, bude vytvořena i aktuální virtuální prohlídka vybraných částí a staveb na povrchu.


Abych předešel řadě dotazů, je důležité napsat, že – zdrojové fotografie podzemí byly pořízeny před lety, a zachycují tehdejší stav podzemí!


A ještě drobná poznámka.

Na stránkách popisujících podzemí jsou uvedeny odkazy na virtuální prohlídku. Ty jsou zatím stále nefunkční, protože oproti původní aplikaci je dosti složité odkazovat na vybraná místa. Technicky už to je sice teoreticky vyřešené, ale aplikace do textu bude chvilku trvat. Prosím tedy za strpení.


11. 02. 2021

Po několika letech odkladů jsem dokončil stránku, která má ze samotnou továrnou Richard společné vlastně „pouze“ to, že se jedná o nález vrstvy lidského popela, před areálem Richard II.


Abych však alespoň trošku vyvážil toto smutné téma, mohu přidat i jednu potěšující informaci.

Před měsícem jsem oznámil nefunkčnost virtuální prohlídky podzemí továrny Richard – z důvodu vypnutí podpory Flash Player. A tak se stalo, že 12. 1. 2021, (i když uznávám, že po několika upozorněních, ze strany poskytovatele), přestal program pracovat…

Teď však mohu s radostí oznámit, že díky snaze autora staré podoby virtuálních prohlídek  – je po měsíci usilovné práce, autora (Mgr. Tomáš Kos), nová podoba 360° virtuálních prohlídek prostor továrny Richard. – těsně před dokončením. A její spuštění + všechny informace k jejímu provozu přinesu v nejbližší době…


13. 01. 2021

OMLOUVÁME SE,

ALE Z DŮVODU VYPNUTÍ PODPORY FLASH PLAYER – NEFUNGUJÍ ODKAZY NA VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY.

Autor virtuálních prohlídek pracuje na nějakém, alternativním řešení.


02. 01. 2021

Přeji vše nejlepší, mnoho zdraví a štěstí do roku 2021

Uplynul rok, který se do podvědomí zapsal hlavně nehezkým zaklínadlem nazvaným jako COVID –19 O tohoto názvu se odvíjela a stále odvíjí velká spousta nepříjemností. Všichni očekáváme, co nám přinese, čerstvě narozený rok 2021.

V každém případě přeji všem co nejvíce zdraví, protože to jediné se nedá ničím nahradit.


A co přinese tento rok na stránkách o Továrně Richard?

Upřímně řečeno nevím, protože – Po dlouhém rozmýšlení, jsem se rozhodl, že na určitou dobu pozastavím pravidelnou aktualizaci stránek věnovaných tématu Richard.

Důvodů je několik. V roce 2018 jsem započal rozsáhlou aktualizaci většiny starších stránek. Prošel jsem postupně velkou část stránek, až do stádia, kdy je poměrně velká část aktuální. Tedy vlastně není, protože nikdy nebude nic aktuální, a stále je co doplňovat. Není toho však tolik, abych zaručil významnější změny. Je tedy čas udělat přestávku.

Samozřejmě to rozhodně neznamená, že stránky končí. V práci chci i nadále každopádně pokračovat, jenom to nebude pravidelně k začátku každého měsíce.

K Richardu mám ještě několik témat, které bych chtěl v budoucnu zpracovat, ale podkladů zatím není tolik, abych dané stránky mohl dokončit.


Ještě je tady ještě jedna (pravděpodobná) nepříjemnost.

A tou je, že od ledna by měla skončit podpora Adobe Flash Player. To je nepříjemná informace, protože nevíme, co to udělá s virtuální prohlídkou, která je na těchto stránkách.
A co je ještě horší, vybrané odkazy byly postupně včleněny do většiny stránek, co byla unikátní možnost detailně si prohlédnout velkou část popisovaných staveb a to jak v podzemí, tak na povrchu.

Řešil jsem tento problém s autorem virtuálních prohlídek (Mgr. Tomáš Kos). Zatím se nám však nepodařilo přijít na to jak postupovat. Pevně věříme, že virtuální prohlídky zůstanou i nadále funkční…

A to je zatím asi vše…

Abych však nekončil na prázdno, vkládám ještě do Nového roku – zcela přepracovanou stránku na téma – Propady podzemních prostor.


Ještě jednou vše nejlepší do roku 2021

Roman Gazsi(02/21)


Naposledy upraveno 20. 2. 2021


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.