Temná minulost druhé světové války

Zde-aktuality ze dne: 1. 11. 2020

Vyhledávání

Virtuální prohlídky

Úvod + ovládání + informace o aplikaciNa stránkách o podzemní továrně Richard máte možnost prohlédnout si „přístupnou“ část podzemní továrny Richard I a nově i Richard II, včetně vybraných povrchových staveb a míst v okolí továren Richard…Pojďme si v krátkosti přiblížit ovládání a „vychytávky“ aplikace.Požadované objekty si můžete vybrat v jednotlivých odkazech v této sekci stránek.

Po spuštění odkazu máte možnost se v podzemí „rozhlížet“ ve všech směrech, měnit velikost náhledu a samozřejmě používat mapu pro výběr místa, které si chcete prohlédnout.

Na interaktivní mapě jsou kromě jiného na mnoha bodech uvedeny i informace o strojním a technickém vybavení továrny Richard I a II.

Upozornění.
Z důvodu vysokého rozlišení fotografií je velikost načítaných dat značně obsáhlá.
Aplikace tak rozhodně není vhodná ke spouštění na počítačích s pomalým připojením.

(Pro správnou funkčnost aplikace bude možná potřeba povolit a nainstalovat ovládací prvek od společnosti Adobe).Na interaktivní mapě se můžete rozhodnout, kde začnete svou prohlídku továrny Richard 1.


Zcela nově zpracovaná mapa podzemí obsahuje kromě aktivních bodů také nejnovější informace o podzemí továrny Richard I.
Zcela nově zpracovaná mapa podzemí .
Obsahuje kromě aktivních bodů také nejnovější informace o podzemí továrny Richard I.


Mapu lze zvětšit (přiblížit) pomocí kolečka myši nebo navigačních prvků na mapě. Každý aktivní bod obsahuje doplňující informace o zobrazovaném prvku a MNOHDY I INFORMACE O STROJNÍM VYBAVENÍ TOVÁRNY, případně o dalších podrobnostech nacházejících se na virtuálním pohledu.Mapu lze zvětšit (přiblížit) pomocí kolečka myši nebo navigačních prvků na mapě. Každý aktivní bod obsahuje doplňující informace o zobrazovaném prvku a MNOHDY I INFORMACE O STROJNÍM VYBAVENÍ TOVÁRNY, případně o dalších podrobnostech nacházejících se na virtuálním pohledu. Mapu lze zvětšit (přiblížit) pomocí kolečka myši nebo navigačních prvků na mapě.
Každý aktivní bod obsahuje doplňující informace o zobrazovaném prvku a MNOHDY I INFORMACE O STROJNÍM VYBAVENÍ TOVÁRNY, případně o dalších podrobnostech nacházejících se na virtuálním pohledu.


Po kliknutí na zelené informační okno se dostanete na podrobnou instalované, nebo alespoň plánované technologie.Po kliknutí na zelené informační okno se dostanete na podrobnou instalované, nebo alespoň plánované technologie.
Po kliknutí na zelené informační okno se dostanete na podrobnou instalované, případně plánované technologie.Ovládání virtuální prohlídky podzemí továrny Richard I. 1 – Šipky umožňující ovládání a pohyb mapy. 2 – Kurzor pro ovládání pomocí myši. 3. Aktivní body (šipky) pro přesun na další místo. Každý aktivní bod obsahuje stručnou informaci o směru, kterým se díváte. 4 – Aktivní bod pro přesun na mapu (bod se zobrazí při pohledu „pod nohy“). 5 – „kompas“ ukazující světové strany .
Podrobnější informace naleznete v náhledu fotografie.Zajímavé informace k virtuálním prohlídkám…


Celková velikost kompletní virtuální prohlídky byla vytvořena spojením jednotlivých pohledů a k dnešnímu dni obsahuje
4 761 fotografií

Virtuálních pohledů je celkem 1083

  • z toho Richard I. 858 pohledů
  • Richard II. 141 pohledů
  • KT Litoměřice 84 pohledů
  • 2 mapy (jedna Richard, druhá KT).

Zpracováno míst – (body prohlídky viditelné na mapách)

  • Richard I. a II. 399 bodů
  • KT: 84 bodů
  • Na jedno zpracované místo bylo potřeba průměrně cca 10 fotek.

Pro vysvětlení:
čísla „virtuálních pohledů“ jsou docela velká, ale je to tím, že v jednom místě díky logice pohybu vznikly dva a více virtuálních pohledů, byť vizuálně vypadají stejně a jsou ze stejných fotografií, virtuální zpracování nebylo stejné.
Např. v křižovatce čtyř chodeb vznikly zpravidla 4 virtuálky, v křižovatce 3 chodeb zpravidla jen 3 virtuálky, na přímé chodbě jen 2 pohledy – cesta logiky pohybu „tam“ a „zpět“.
Jedno místo mohlo být přitom foceno třeba jen jednou. Každý jednotlivý pohled (logika pohybu) se musel zpracovat, proto je tolik virtuálních pohledů (celkem).
Je zpracováno tolik míst (bodů) jako je počet bodů na mapě, ale pod jedním bodem je jeden a více virtuálních pohledů.


Hrubý čas na počítačové zpracování a tvorbu jednoho místa (bodu prohlídky) je 40–80 minut (podle složitosti spojování fotek, nutnosti retuší, náročnosti doplňování křížových odkazů…). Čas strávený focením jednoho místa nelze určit.Autor map a virtuálních prohlídek – Mgr. Tomáš Kos.

© Autorská práva.
Autor souhlasí s NEKOMERČNÍ publikací prezentace, za podmínky že bude uveden zdroj a autor prezentace.
Naposledy upraveno 1. 1. 2016


předcházející článek | zpátky nahoru | následující článek


Web Archiv Tyto stránky jsou od 26. 1. 2007 zařazeny
do fondu České národní bibliografie.
Budou trvale uchovávány a archivovány Národní knihovnou České Republiky
a online zpřístupňovány na www.webarchiv.cz.
CC Obsah stránek © 2000–2014 Roman Gazsi, grafické zpracování © 2011 MARF s.r.o.
Technické řešení © 2010–2014 Dalibor Hellebrant.
Obsah stránek je k dispozici s licencí Creative Commons, výjimkou mohou být některé fotografie, u nichž (popř. v zápatí článku) je uvedena jiná informace o autorství než Richard-1.com.